Pacelli Middle School Girls

September 24, 2016


Results By Accelerated Race Management, LLC ARM

Overall Finish List - Girls

Default Division


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     85  Sylvia Hansen         Gillett                                 12:07.8 12:07/M    8 
    2      2    240  Mckenna Wierzba       Rosholt                                 12:35.7 12:35/M    7 
    3      3     18  Nicole Eiden          Amherst                                 12:38.1 12:38/M    7 
    4      4    188  Ella Schroeder        Pacelli                                 12:41.0 12:41/M    7 
    5      5     86  Aubrey DeBauch        Gillett                                 12:42.8 12:42/M    8 
    6      6    238  Logan Krogwold        Rosholt                                 12:45.7 12:45/M    8 
    7      7    358  Ruby Nowinsky         Wittenberg-Birnamwood                   13:11.4 13:11/M    7 
    8  (< 5)    169  Hailey Geldernick     Owen-Withee                             13:14.8 13:14/M    8 
    9      8    360  Jenna Stone           Wittenberg-Birnamwood                   13:29.4 13:29/M    7 
   10      9    361  Annika Resch          Wittenberg-Birnamwood                   13:45.0 13:45/M    6 
   11     10     87  Alaina Herzog         Gillett                                 13:51.6 13:51/M    7 
   12     11    190  Jenna Stolt           Pacelli                                 13:55.6 13:55/M    8 
   13     12     24  Kate Omernik          Amherst                                 13:56.5 13:56/M    8 
   14     13     88  Macy Franti           Gillett                                 14:00.9 14:00/M    7 
   15     14    237  Amber Studzinski      Rosholt                                 14:00.9 14:00/M    8 
   16     15     89  Cheyenne Krueger      Gillett                                 14:02.0 14:02/M    6 
   17     16    239  Ashley Gagas          Rosholt                                 14:03.9 14:03/M    8 
   18     17     91  Kasey Hansen          Gillett                                 14:21.9 14:21/M    6 
   19     18     19  Ella Beilke           Amherst                                 14:35.2 14:35/M    6 
   20     19    144  Ally Schueuermann     Manawa                                  14:39.8 14:39/M    7 
   21     20    193  Kunze Maya            Pacelli                                 14:47.6 14:47/M    7 
   22  (< 5)    110  Kaitlyn Miller        Iola- Scandinvia                        15:04.8 15:04/M    8 
   23     21     92  Laney DeBauch         Gillett                                 15:06.9 15:06/M    6 
   24     22    191  Emily Trzinski        Pacelli                                 15:15.8 15:15/M    8 
   25     23    364  Samantha McQueen      Wittenberg-Birnamwood                   15:21.4 15:21/M    8 
   26     24    141  Mataya Moede          Manawa                                  15:22.6 15:22/M    8 
   27     25     21  Bailey Maxwell        Amherst                                 15:27.5 15:27/M    7 
   28     26    362  Ava Wepner            Wittenberg-Birnamwood                   15:29.6 15:29/M    6 
   29  (< 5)     55  Janelle Haupt         Columbus Catholic                       15:42.2 15:42/M    7 
   30     27    142  Mackenzie Robinson    Manawa                                  15:44.6 15:44/M    8 
   31     28    242  Rachel Wierzba        Rosholt                                 15:51.2 15:51/M    8 
   32     29    363  Jamie Wendler         Wittenberg-Birnamwood                   15:57.5 15:57/M    6 
   33  (< 5)     54  Emmalee Jicinsky      Columbus Catholic                       16:03.6 16:03/M    8 
   34     30    186  Anna Meilahn          Pacelli                                 16:05.1 16:05/M    7 
   35     31    185  Sophie Johnston       Pacelli                                 16:16.4 16:16/M    6 
   36     32    241  Sydney Trzebiatowski  Rosholt                                 16:24.7 16:24/M    6 
   37     33    187  Julia Storch          Pacelli                                 16:34.2 16:34/M    6 
   38     34    367  Jalynn Horacek        Wittenberg-Birnamwood                   16:45.5 16:45/M    7 
   39     35    192  Madeline Wojchik      Pacelli                                 16:46.0 16:46/M    8 
   40     36     93  Amber Brehmer         Gillett                                 17:08.0 17:08/M    7 
   41     37    139  Andria Weber          Manawa                                  17:27.6 17:27/M    8 
   42     38    366  Alli Linke            Wittenberg-Birnamwood                   17:37.3 17:37/M    6 
   43  (< 5)    170  Gabby Goessl          Owen-Withee                             17:49.6 17:49/M    6 
   44  (< 5)    171  Chloe Faude           Owen-Withee                             17:51.1 17:51/M    6 
   45  (> 8)     95  Ava Woodke            Gillett                                 18:12.2 18:12/M    6 
   46  (> 8)     94  Elizabeth Ciancio     Gillett                                 18:15.5 18:15/M    8 
   47     39     22  Kaitlyn Kostuch       Amherst                                 18:16.7 18:16/M    8 
   48     40     23  Rachel Sopa           Amherst                                 18:20.5 18:20/M    7 
   49  (< 5)     57  Emily Boyer           Columbus Catholic                       18:27.8 18:27/M    6 
   50  (< 5)     56  Declyn Tracy          Columbus Catholic                       18:29.0 18:29/M    6 
   51  (> 8)    189  Maggie Sekerka        Pacelli                                 19:00.1 19:00/M    7 
   52     41    143  McKenna Kriesel       Manawa                                  19:20.7 19:20/M    7 
   53  (> 8)     96  Anna Bierhals         Gillett                                 24:23.3 24:23/M    6 

Team Summary Report - Girls

Default Division


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*    

    1 Gillett                                44               1   5  10  13  15  17  21  36     
        Top  5 Times: 1:06:45.3

    2 Rosholt                                66               2   6  14  16  28  32             
        Top  5 Times: 1:09:17.7

    3 Wittenberg-Birnamwood                  73               7   8   9  23  26  29  34  38     
        Top  5 Times: 1:11:17.0

    4 Pacelli                                87               4  11  20  22  30  31  33  35     
        Top  5 Times: 1:12:45.2

    5 Amherst                                97               3  12  18  25  39  40             
        Top  5 Times: 1:14:54.2

    6 Manawa                                148              19  24  27  37  41                 
        Top  5 Times: 1:22:35.5

 Inc. Columbus Catholic                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Iola- Scandinvia                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen-Withee                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: