Pacelli Varsity Boys

September 24, 2016


Results By Accelerated Race Management, LLC ARM

Overall Finish List - Boys

Default Division


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    230  Thomas Basala         Pacelli                                 17:03.4 17:03/M    11
    2  (< 5)    137  Joe Makovec           Iola- Scandinvia                        17:10.2 17:10/M    11
    3      2     46  Adam Wise             Amherst                                 17:35.5 17:35/M    10
    4      3    261  Sawyer Flemming       Rosholt                                 17:45.4 17:45/M    11
    5      4     11  tim hicks             Adams Friendship                        17:59.4 17:59/M    11
    6      5     80  Joshua Guyer          Columbus Catholic                       18:01.8 18:01/M    10
    7      6    391  Cole Schairer         Wittenberg-Birnamwood                   18:02.0 18:02/M    12
    8      7     78  Bryce Fuerlinger      Columbus Catholic                       18:03.6 18:03/M    10
    9      8    263  Bryan Cook            Rosholt                                 18:05.3 18:05/M    10
   10      9    262  Dausen Anderson       Rosholt                                 18:12.3 18:12/M    11
   11     10     82  Peyton Nystrom        Columbus Catholic                       18:30.4 18:30/M    11
   12     11     79  Jeremiah Giles        Columbus Catholic                       18:33.0 18:33/M    11
   13     12     12  Devon Auston          Adams Friendship                        18:34.1 18:34/M    10
   14     13     77  Benjamin Frericks     Columbus Catholic                       18:35.2 18:35/M    12
   15     14     84  Jon Viegut            Columbus Catholic                       18:42.3 18:42/M    12
   16     15    395  Brendan Resch         Wittenberg-Birnamwood                   18:44.2 18:44/M    12
   17     16    180  Matt Jankowski        Owen-Withee                             18:44.6 18:44/M    10
   18     17    396  Teagon Lehman         Wittenberg-Birnamwood                   18:52.1 18:52/M    12
   19     18    355  Grant Olander         St. Thomas More                         18:54.2 18:54/M    11
   20  (< 5)    134  Erick Kriewaldt       Iola- Scandinvia                        18:56.0 18:56/M    10
   21     19    393  Nathan Miller         Wittenberg-Birnamwood                   18:58.6 18:58/M    12
   22     20    397  Hunter Schroepfer     Wittenberg-Birnamwood                   19:00.2 19:00/M    12
   23     21    181  Jacob Seidel          Owen-Withee                             19:01.4 19:01/M    10
   24     22    234  Trevor Frane          Pacelli                                 19:03.8 19:03/M    10
   25     23     50  Cole McKenzie         Amherst                                 19:05.2 19:05/M    11
   26     24    394  Alex Nelson           Wittenberg-Birnamwood                   19:06.6 19:06/M    12
   27     25    265  Cole Bembenek         Rosholt                                 19:07.8 19:07/M    12
   28     26    259  Sawyer Kurtzweil      Rosholt                                 19:09.5 19:09/M    11
   29     27     49  Sawyer Eiden          Amherst                                 19:10.5 19:10/M    11
   30     28     48  David Rieck           Amherst                                 19:13.2 19:13/M    11
   31     29    392  Damon Wolff           Wittenberg-Birnamwood                   19:15.8 19:15/M    12
   32     30    179  Marcus Ackerman       Owen-Withee                             19:25.4 19:25/M    10
   33     31     51  Seth Barnes           Amherst                                 19:25.8 19:25/M    12
   34     32     83  Leonard Steinert      Columbus Catholic                       19:41.5 19:41/M    12
   35     33    264  Isaiah Cherek         Rosholt                                 19:48.1 19:48/M    10
   36     34    398  Stetson Potrykus      Wittenberg-Birnamwood                   19:53.7 19:53/M    12
   37     35    164  Zach Kluge            Mondovi                                 20:10.2 20:10/M    12
   38     36    167  Logan Rodriguez       Mondovi                                 20:40.0 20:40/M    9 
   39     37    177  Marlin Pogodzinski    Owen-Withee                             20:49.0 20:49/M    12
   40     38    353  Anthony Niemiec       St. Thomas More                         21:06.3 21:06/M    12
   41     39    168  Derek Dewitt          Mondovi                                 21:07.6 21:07/M    9 
   42     40    354  Declan Swayne         St. Thomas More                         21:21.3 21:21/M    12
   43     41     81  David Nielsen         Columbus Catholic                       21:35.2 21:35/M    12
   44     42    182  Christian Rohland     Owen-Withee                             21:49.9 21:49/M    10
   45  (< 5)    136  Jordan Fuhs           Iola- Scandinvia                        21:55.8 21:55/M    10
   46     43    165  Daniel Gruber         Mondovi                                 21:59.1 21:59/M    12
   47  (< 5)    155  Jonathon Lubahn       Manawa                                  22:02.3 22:02/M    12
   48  (< 5)    157  Sebastian Wagner      Manawa                                  22:32.2 22:32/M    10
   49     44     13  Ty Roseberry          Adams Friendship                        22:32.3 22:32/M    9 
   50     45    357  Mike Schubring        St. Thomas More                         22:34.5 22:34/M    12
   51     46    166  Rory Frost            Mondovi                                 23:00.5 23:00/M    9 
   52     47     14  Kyler Bork            Adams Friendship                        23:24.4 23:24/M    11
   53  (< 5)    158  Jacob Scheller        Manawa                                  23:29.6 23:29/M    9 
   54     48    183  Martin Trujillo       Owen-Withee                             23:36.0 23:36/M    11
   55     49    351  Colin Chen            St. Thomas More                         23:39.8 23:39/M    12
   56     50    232  Curtis Carlson        Pacelli                                 23:52.1 23:52/M    10
   57     51    235  Sam Franz             Pacelli                                 23:57.1 23:57/M    9 
   58     52    233  Ben Formella          Pacelli                                 24:26.8 24:26/M    9 
   59     53    236  Mitchell Jensen       Pacelli                                 24:32.2 24:32/M    10
   60     54     53  Dylan Kostuch         Amherst                                 24:38.9 24:38/M    10
   61     55     52  Ben Lansing           Amherst                                 24:39.8 24:39/M    12
   62     56     47  Robbie Johannes       Amherst                                 24:41.0 24:41/M    11
   63     57    352  EDUARDO ESTEVEZ       St. Thomas More                         24:41.2 24:41/M    12
   64     58      8  Austin Heitman        Adams Friendship                        26:39.5 26:39/M    10
   65     59    231  Nate Bronk            Pacelli                                 32:35.4 32:35/M    10

Team Summary Report - Boys

Default Division


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*    

    1 Columbus Catholic                      46               5   7  10  11  13  14  32  41     
        Top  5 Times: 1:31:44.3

    2 Rosholt                                71               3   8   9  25  26  33             
        Top  5 Times: 1:32:20.4

    3 Wittenberg-Birnamwood                  77               6  15  17  19  20  24  29  34     
        Top  5 Times: 1:33:37.3

    4 Amherst                               111               2  23  27  28  31  54  55  56     
        Top  5 Times: 1:34:30.4

    5 Owen-Withee                           146              16  21  30  37  42  48             
        Top  5 Times: 1:39:50.5

    6 Adams Friendship                      165               4  12  44  47  58                 
        Top  5 Times: 1:49:09.8

    7 Pacelli                               176               1  22  50  51  52  53  59         
        Top  5 Times: 1:48:23.3

    8 St. Thomas More                       190              18  38  40  45  49  57             
        Top  5 Times: 1:47:36.1

    9 Mondovi                               199              35  36  39  43  46                 
        Top  5 Times: 1:46:57.6

 Inc. Iola- Scandinvia                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Manawa                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: