Pacelli Varsity Girls

September 24, 2016


Results By Accelerated Race Management, LLC ARM

Overall Finish List - Girls

Default Division


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    248  Jordan Zdroik         Rosholt                                 15:12.2 15:12/M    9 
    2      2    118  Erika Kisting         Iola- Scandinvia                        15:21.9 15:21/M    11
    3      3    115  Leighten Fischer      Iola- Scandinvia                        15:32.8 15:32/M    12
    4      4    204  Elizabeth Cisewski    Pacelli                                 15:53.9 15:53/M    12
    5      5    247  Brittany Gagas        Rosholt                                 16:00.1 16:00/M    12
    6      6    114  Jada Beacom           Iola- Scandinvia                        16:24.4 16:24/M    10
    7      7    344  Franny Hamilton       St. Thomas More                         16:30.6 16:30/M    12
    8      8      1  Alyssa Kuss           Adams Friendship                        16:36.1 16:36/M    12
    9      9    368  Alexis Balliett       Wittenberg-Birnamwood                   16:39.1 16:39/M    12
   10  (< 5)     97  Lauren Herzog         Gillett                                 16:40.5 16:40/M    11
   11     10    207  Grace Engebretson     Pacelli                                 16:41.8 16:41/M    10
   12     11    210  Christonna Shafransk  Pacelli                                 16:43.8 16:43/M    12
   13     12    211  Grace Van Handel      Pacelli                                 16:44.8 16:44/M    10
   14  (< 5)    173  Kallie Falteisek      Owen-Withee                             16:51.3 16:51/M    10
   15     13    372  Paige Norrbom         Wittenberg-Birnamwood                   17:08.4 17:08/M    12
   16     14    370  Erica Wendler         Wittenberg-Birnamwood                   17:12.7 17:12/M    12
   17     15     61  Melanie Lang          Columbus Catholic                       17:14.2 17:14/M    10
   18     16    253  Amanda Wanta          Rosholt                                 17:16.4 17:16/M    10
   19     17    251  Riley Walski          Rosholt                                 17:23.3 17:23/M    12
   20     18    369  Emily Norrbom         Wittenberg-Birnamwood                   17:28.4 17:28/M    12
   21     19    371  Maddy Pietz           Wittenberg-Birnamwood                   17:34.0 17:34/M    12
   22  (< 5)     98  Becca Brehmer         Gillett                                 17:35.7 17:35/M    11
   23     20     32  Rebecca Ostrowski     Amherst                                 17:37.7 17:37/M    10
   24  (< 5)    148  Jody Wentworth        Manawa                                  17:38.9 17:38/M    12
   25     21    250  Lexi Cordova          Rosholt                                 17:41.0 17:41/M    12
   26  (< 5)    172  Mackenzie Person      Owen-Withee                             17:42.8 17:42/M    11
   27     22     62  Hailey Roehl          Columbus Catholic                       17:45.7 17:45/M    10
   28     23    117  Natalie Rustad        Iola- Scandinvia                        17:49.1 17:49/M    11
   29     24    205  Katy Czerwinski       Pacelli                                 17:52.2 17:52/M    9 
   30     25     35  Lindsay Dose          Amherst                                 18:02.0 18:02/M    10
   31     26     34  Tori Weier            Amherst                                 18:03.5 18:03/M    10
   32     27      3  Anna Beaver           Adams Friendship                        18:05.6 18:05/M    10
   33     28    373  Molly Gretzlock       Wittenberg-Birnamwood                   18:07.3 18:07/M    12
   34     29     31  Morgan Gibbs          Amherst                                 18:10.3 18:10/M    9 
   35     30    209  Laura Mitch           Pacelli                                 18:13.4 18:13/M    11
   36     31     36  Shayna Cisewski       Amherst                                 18:19.0 18:19/M    11
   37     32    208  Dominique Jamison     Pacelli                                 18:21.2 18:21/M    10
   38     33    374  Alyssa Mevereden      Wittenberg-Birnamwood                   18:31.9 18:31/M    12
   39     34    206  Abigail Dahlseng      Pacelli                                 18:42.5 18:42/M    10
   40  (< 5)    100  Ana Grover            Gillett                                 18:46.3 18:46/M    9 
   41     35    113  Brynn Rasmussen       Iola- Scandinvia                        18:47.1 18:47/M    12
   42     36      2  Elizabeth DeMunck     Adams Friendship                        18:48.1 18:48/M    12
   43     37    159  Emily Flaskrud        Mondovi                                 18:57.2 18:57/M    11
   44  (< 5)    174  Ana Capetillo         Owen-Withee                             19:00.4 19:00/M    10
   45  (< 5)    149  Sierra Lubahn         Manawa                                  19:06.5 19:06/M    9 
   46  (< 5)     99  Kathy Bierhals        Gillett                                 19:11.7 19:11/M    10
   47     38    347  Julia Sharafinski     St. Thomas More                         19:14.8 19:14/M    10
   48     39     33  Madelyn David         Amherst                                 19:14.9 19:14/M    10
   49     40     59  Morgan Albrecht       Columbus Catholic                       19:24.8 19:24/M    11
   50     41    346  Isabel Jimenez        St. Thomas More                         19:26.1 19:26/M    9 
   51     42     60  Marissa Immerfall     Columbus Catholic                       19:39.2 19:39/M    11
   52     43    375  Kylie Linke           Wittenberg-Birnamwood                   19:44.6 19:44/M    12
   53     44      4  Selena Tuckwell       Adams Friendship                        19:49.7 19:49/M    12
   54     45     37  Kaylee Chojnacki      Amherst                                 19:56.1 19:56/M    11
   55     46    343  Emma Dolata           St. Thomas More                         20:12.0 20:12/M    11
   56     47    116  Haley Ullom           Iola- Scandinvia                        20:34.9 20:34/M    10
   57     48    349  Lydia Bakala          St. Thomas More                         20:57.2 20:57/M    11
   58     49    162  Megan Kluge           Mondovi                                 21:02.1 21:02/M    9 
   59     50      6  Haeden Splinter       Adams Friendship                        21:04.0 21:04/M    11
   60     51      5  Stacey DeMunck        Adams Friendship                        21:07.1 21:07/M    9 
   61  (< 5)    150  Taylor Schulke        Manawa                                  21:23.8 21:23/M    12
   62     52     38  Elizabeth Andersen    Amherst                                 21:26.0 21:26/M    12
   63  (< 5)    151  Ayla Stiebs           Manawa                                  21:30.9 21:30/M    9 
   64     53    348  Kaleigh Van Handel    St. Thomas More                         21:43.8 21:43/M    11
   65     54    399  McKenzie Edwards      Mondovi                                 21:45.2 21:45/M    11
   66     55    345  Holly Gilvary         St. Thomas More                         21:56.9 21:56/M    11
   67     56    350  Rebecca Schubilske    St. Thomas More                         22:06.5 22:06/M    11
   68     57      7  Katie Gearhart        Adams Friendship                        23:01.1 23:01/M    11
   69     58     63  Greta Schiferl        Columbus Catholic                       24:24.3 24:24/M    9 
   70     59    160  Grace Weinzierl       Mondovi                                 24:34.5 24:34/M    11
   71     60    161  Emily Noetzelmann     Mondovi                                 25:23.4 25:23/M    9 

Team Summary Report - Girls

Default Division


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*    

    1 Rosholt                                60               1   5  16  17  21                 
        Top  5 Times: 1:23:33.2

    2 Pacelli                                61               4  10  11  12  24  30  32  34     
        Top  5 Times: 1:23:56.6

    3 Iola- Scandinvia                       69               2   3   6  23  35  47             
        Top  5 Times: 1:23:55.4

    4 Wittenberg-Birnamwood                  73               9  13  14  18  19  28  33  43     
        Top  5 Times: 1:26:02.7

    5 Amherst                               131              20  25  26  29  31  39  45  52     
        Top  5 Times: 1:30:12.7

    6 Adams Friendship                      165               8  27  36  44  50  51  57         
        Top  5 Times: 1:34:23.6

    7 Columbus Catholic                     177              15  22  40  42  58                 
        Top  5 Times: 1:38:28.5

    8 St. Thomas More                       180               7  38  41  46  48  53  55  56     
        Top  5 Times: 1:36:20.9

    9 Mondovi                               259              37  49  54  59  60                 
        Top  5 Times: 1:51:42.6

 Inc. Gillett                              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Manawa                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Owen-Withee                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: